Piedot neiespējamo
Šis attēls atspoguļo satraucošo līdzību, ko Jēzus stāstīja par tiem, kuri atsakās piedot citiem. Kāds cilvēks, negribēdams piedot, žņaudz otru, kurš tam ir parādā naudu. Kas Jēzus līdzībā notika ar to, kurš atteicās piedot otram? Bībelē teikts, ka viņu “nodeva.. mocītājiem” (Mt.18:34). Vai šie Jēzus vārdi varētu attiekties arī uz jums?
Līdzība īsumā ir šāda: ķēniņš pieprasīja vienam no saviem kalpiem atmaksāt aizdevumu. Kalps lūdzās paciesties, un ķēniņš tam atlaida visu parādu.
Tomēr šis pats kalps, kam tika piedots, vērsās pie cilvēka, kurš tam savukārt bija parādā, un nevis parādīja tam tādu pašu žēlastību, kādu pats bija saņēmis, bet gan sagrāba savu parādnieku un, kā redzams šajā attēlā, sāka viņu žņaugt, sacīdams: “Maksā, ko esi parādā” (Mt.18:28)!
Cik traģiski! Kalps, kuram bija ticis piedots, nu atteicās piedot otram. Tas nāca ausīs ķēniņam. Tad ķēniņš teica: ““Tu, nekrietnais kalps! Visu šo parādu es tev atlaidu, kad tu mani lūdzi. Vai tad tev arīdzan nebija apžēloties par savu darbabiedru, kā es par tevi esmu apžēlojies?” Un viņa kungs apskaitās un nodeva to mocītājiem, kamēr tas samaksā visu, ko viņš tam bija parādā” (Mt.18:32-34).
Vārdi, ko Jēzus saka šīs līdzības beigās, dziļi cērt mūsu sirdīs ik reizi, kad aptveram, ka arī mēs kādam neesam piedevuši: “Tā arī mans Debesu Tēvs jums darīs, ja jūs ikviens savam brālim no sirds nepiedosit” (Mt.18:35).
VAI JĒZUS VĀRDI NEATTIECAS UZ JUMS?
Vai bieži lūdzat Dievam pēc piedošanas, pat nedomādams par piedošanu citiem? Vai arī jūs nevarētu būt šis gleznā attēlotais cilvēks, kurš, atsacīdamies piedot, pārnestā nozīmē “žņaudz” otru?
Bībeles pētnieks Martins Francmanis raksta:
“Debesu valstība nozīmē, ka Dievs – Ķēniņš – vienīgi aiz dievišķas līdzcietības ir piedevis parādu un atbrīvojis cietumnieku. Tāpēc mācekļa dzīvē ir nepieciešamība pēc piedošanas, neatvairāma tieksme pēc žēlsirdības. Piedošana ir pamats zem ticīgā kājām un gaiss, ko viņš elpo” (Follow Me, 154. lpp.).
Jēzus līdzība par nepiedodošo kalpu ir smags trieciens ikvienam grēciniekam. Kurš gan nav kādreiz piedzīvojis, ka nevar un negrib kādam kaut ko piedot? Ir briesmīgi dzirdēt Jēzu sakām: “Tā arī mans Debesu Tēvs jums darīs, ja jūs ikviens savam brālim no sirds nepiedosit” (Mt.18:35).
Nesakiet, ka Jēzus vārdi neattiecas uz jums, bet arī neļaujiet velnam iedzīt jūs izmisumā. “Cilvēkiem tas [piedot savam ienaidniekam] nav iespējams, bet Dievam visas lietas iespējamas” (Mt.19:26).
DIEVS JŪS DARĪS SPĒJĪGU PAVEIKT NEIESPĒJAMO
Nav šaubu, ka jūs pats nespējat piespiest sevi piedot tiem, kas jums nepatīk, vai tiem, kuri jums nodarījuši ko ļaunu (Rom.7:18-19), tomēr Dievs Kristū jums dod spēku paveikt šo brīnišķīgo darbu (Fil.4:13). Dieva piedošanas vārds ar spēku darbojas jūsu sirdī, to šķīstīdams un dziedinādams (1.Tes.2:13). Dieva vārds jūs skubinās un dos jums spēku izdarīt to, ko jūs nespējat (vai negribat) darīt pēc sava miesīgā prāta.
Lasiet un pārdomājiet šo līdzību aizvien no jauna. Lūdziet, lai Dievs liek savam vārdam un Garam darboties jūsos (1.Tes.2:13). Tādējādi jūs ne vien saņemsiet Dieva piedošanu, bet arī spēsiet to dot tālāk, piedodot citiem. Dieva vārds jums dos spēku gribēt piedot pat tiem, kas jums darījuši ļaunu, un atšķirībā no ļaunā kalpa atņems jums vēlmi pašrocīgi izrēķināties.
“Un neapbēdinait Svēto Garu, ar ko esat apzīmogoti atpestīšanas dienai. Katrs rūgtums, ātrsirdība, dusmas, bāršanās un zaimi, vispār katra ļaunprātība lai ir tālu no jums. Bet esiet cits pret citu laipni un žēlsirdīgi; piedodiet cits citam, kā arī Dievs Kristū jums ir piedevis” (Ef.4:30-32). Pateicieties Dievam, ka Viņš ar savu vārdu un Garu dāvā jums spēju darīt to, ko jūs pats no sevis nekad nedarītu!
- Mīļais Kungs, ar sava vārda zobenu cērt jo dziļi manā ar grēku slimajā sirdī, kura nevēlas nevienam piedot. Lai noslēguma vārdi no Jēzus līdzības par nepiedodošo kalpu aizvien mani iztrūcina mana grēka dēļ, un tādējādi sagatavo Tavai dziedināšanai. Dod, ka mēs līdz ar pravieti Hozeju varētu cits citam sacīt: “Nāciet, atgriezīsimies atkal pie Tā Kunga! Viņš mūs gan ir saplosījis, Viņš mūs arī dziedinās” (Hoz.6:1). Āmen.
Ieskaties