8.marts
1857. gada 8. martā Ņujorkas tekstilrūpniecības strādnieces devās ielās, lai paustu protestu sakarā ar zemajām algām un 14 stundu darba dienu.
1908. gada 8. martā Ņujorkas sociāldemokrātiskā sieviešu organizācija izveica masveida mītiņu, kura pamatdoma bija aizsargāt sieviešu tiesības. Tūkstoši sieviešu devās Manhetenas ielās, lai pieprasītu lielāku darba samaksu, aizliegtu bērniem strādāt un iegūtu balss tiesības vēlēšanās.
2. Starptautiskajā sociālistiskajā sieviešu konferencē, kas notika 1910.gadā Kopenhāgenā delegātes nolēma turpmāk 8. martā atzīmēt Starptautisko sieviešu dienu, tā svinot sieviešu sasniegumus – iegūtās vēlēšanu tiesības, vienlīdzīgo attieksmi darba tirgū, daudzējādā ziņā tieši kapitālisms veicinājis sieviešu un vīriešu vienlīdzības jautājuma risināšanu, iesaistot sievietes darba tirgū. Dažādas sieviešu kustības cīnījušās gan par vienlīdzību ar vīriešiem, gan mieru pasaulē, gan apkarojušas un apkaro cilvēku tirdzniecību, veicina krūts vēža izpēti un dara citas apsveicamas lietas.
Vai kristietis drīkst svinēt 8.martu?
- Jā (73%)
- Vienalga (21%)
- Nē (6%)
Ģirts Rocēns:
vai sieviete kristietībā ir zemāka kā vīrietis?
dassy – u tu veel jautaa ??? palasi veesturi, iesaku paskatiities filmu ar Shonu Koneriju ”Name of the Rose (2003)” – superii gi paraada kaada bija bazniica un bazniiceeni (TIKAI VIIRSIESHI!!!) un kaada bija attieksme pret sievieteem! NOST ar taadu marazmu! Iesleedziet smadzenes cilveeki!! Iistens kristietis ir ar sapuvushu dveeseli!
Un kaa paliek ar latvieshu dieviibaam – Maara, Laima, Peerkons, utt ??? Pagaanu ticiiba!
Labaak esmu pagaans un ticu un esmu tuvaak dabai nekaa ticu tam, kas gadsimtiem ir nesis tikai saapes, asinis, cieshanas…
Kristietiiba smird – taa puust!
Tai filmā bija parādīts viens mūku (vīriešu) klosteris. Citur bija sieviešu klosteri. Tā kā tai klosterī dzīve bij labāka kā apkārt, tad tur savācas arī visādi frīki. Tik tajos laikos klosteriem vēl bija zināšanu glabātuves pienākums. Līdz ar to tas pildīja sociālu funkciju. Bez baznīcas ziņas tas toreiz nebija iespējams. Saliekot visu kopā veidojās tāds reliģiski socioloģisks iestādījums zem reliģiskas iestādes izkārtnes…