Lutera trīs reformatoriskie pamatraksti
Turpinot apskatīt pus gadsimtu vecos notikumus, vēlamies informēt, ka 1520.gadā tika sarakstīti Mārtiņa Lutera trīs reformatoriskie pamatraksti: “Vācu nācijas kristīgajai muižniecībai par kristīgās kārtas uzlabošanu”, “Baznīca Bābeles gūstā” un “Par kristīgā cilvēka brīvību”.
Kopš 1518.gada konflikts arvien vairāk saasinājās, Svēto Rakstu gaismā aplūkojot dažādas baznīcas un laicīgā pagrimuma parādības.
Lutera vēršanās pie laicīgās varas pārstāvjiem rakstā “Vācu nācijas kristīgajai muižniecībai par kristīgās kārtas uzlabošanu”, lūdzot viņu palīdzību nekārtību novēršanā, bija pirmais solis vēlāko zemes baznīcu izveidošanā un teritoriālo valdnieku varas nostiprināšanā. Tā laika situācijā, baznīcas autoritātēm atsakoties, tikai laicīgie valdnieki varēja palīdzēt novērst revolucionāra apvērsuma draudus.
Rakstā “Baznīca Bābeles gūstā” Luters kritizēja baznīcas sakramentu mācību, kā sakramentus saglabājot tikai Kristību, Svēto Vakarēdienu un, iespējams, arī grēksūdzi.
Brīvības traktātā Luters formulēja dialektiskos kristieša brīvības un verdzības pamatjēdzienus un reformatoriskās ētikas pamatiezīmes.
Ieskaties