Influenceris teoloģijai un ticībai
Tagad ir tāds populārs vārdiņš – influenceris. Tā sauc cilvēku, kas ar sociālo mediju starpniecību var ietekmēt citu pirkšanas paradumus.
Ja to aplūkotu teoloģiski, tad vēsturē ir daudz tādi influenceri, kas ir ietekmējušu teoloģijas attīstību un iedvesmojuši ticīgos.
Mācītāju un sludinātāju bijis neskaitāms daudzums. Daudzi kļuva par ierēdņiem un birokrātiem, citi par ķeceriem. Tomēr bija tādi, bez kuriem kristietība nebūtu tāda, kāda tā ir.
Piemēram, Mārtiņa Lutera idejas neradās vakuumā. Viņš bija teoloģijas doktors Vitenbergas universitātē. Viņš pārstāvēja noteiktu teoloģisko skolu, lasīja lekcijas un veica pētniecību. Bet viņam ar lekciju un grāmatu starpniecību izdevās ietekmēt to, kā cilvēki tic Dievam. Starp citu, tagad pētniecībā ir aktuāli kļuvusi nepieciešamība saskatīt Reformācijas dziļās saknes vēlajos viduslaikos.
Bet viņš neradīja konfesionālo luterismu. Tas attīstījās vēlāk. Piemēram, tā sauktais Amerikas Luters – Karls Ferdinands Vilhelms Valters bijis nozīmīgs influenceris utt.
Tādēļ, katram no mums vajadzētu ņemt vērā, kas ir mūsu influenceris. Ja kāds sacīs – Es sekoju tikai Jēzum – tas būs krietni vien pārspīlēti.
Mēs dzīvojam konkrētā laikmetā, konkrētā tradīcijā. Tiekam vairāk vai mazāk ietekmēti internetā un sociālos medijos. Tādēļ arvien jautāsim – Kas ir mans influenceris, kas ietekmē manu ticību un lēmumu pieņemšanu?
Ja drīkst jautāt – kurš teologs slēpjas aiz šī segvārda “gviclo”? :)
gviclo neslēpjas. Vienkārši spied uz gviclo. Bet kas ir scwildflower9?
Ar cieņu,
gviclo
Rasa. Esmu beigusi LU TF (mg). Palasīšu, kad būs laiks, Jūsu rakstus “Pilnīgi atklāti” sērijā. Svētīgu dienu!
Jauki. Variet palasīt e-refleksijas un arī pilnīgi atklāti. Būs interesanti, ja tas raisīs kādu diskusiju.
Svētīgu Kristus augšāmcelšanās laiku.
Ar cieņu,
gviclo
Tādēļ, katram no mums vajadzētu ņemt vērā, kas ir mūsu influenceris. Ja kāds sacīs – Es sekoju tikai Jēzum – tas būs krietni vien pārspīlēti.
Kāpēc krietni pārspīlēts? Tieši tas ir uz ko vajadzētu tiekties, tieši tāda ir mīlestība! Cits jautājums ir, kā tas mums izdodās?
Es domāju, tas ir dēļ Kristus vārdu interpretācijas un konkrētās baznīcas tradīcijas.
Ar cieņu,
gviclo
Es diemžēl tikai tagad atradu atbildi uz komentāru. Man neparādās epastā ziņas par komentāriem :/
Par sekošanu Kristum-esmu pieteikusies vairākās FB grupās, pārsvarā ārzemju. Ļoti manāms ir tas, ka cilvēki vispār neapmeklē baznīcu, bet “seko Kristum”, Kurš it kā ir viņu dzīves centrā. Man ir bijušas vairākas diskusijas-tas ir bezjēdzīgi, sapratu. Kristus tiek “pazemināts” līdz labākā drauga līmenim, atstājot novārtā – to, ka Viņam piederēs vara arī tiesāt. Uz Bībeles citātiem arī tautiešu lapās ar “like”, “love” reaģē lielākoties tikai tad,ja ir kas slavinošs, nevis pārmacošs.
scwildflower,
“par sekošanu” interesantas domas šeit https://www.ebaznica.lv/?p=3776
“par ziņas komentāriem epastā” – paldies par ierosinājumu, bet pagaidām aicinu ienākt e-BAZNĪCĀ biežāk un pēdējie 5 komentāri ir redzami “sānu malā”