Ieskaties

3 komentāri par “Ņemiet Svēto Garu!

  1. manurpat mācītājs ir draudzes dāvana un kalps…

    reiz satiku mācītāju,kurš ne tikai bija “mute”, bet arī “rokas” draudzei….
    viņš daudz ko darīja kā citi cilvēki…
    pat grīdu mazgāja…ja redzēja,ka kāds to nebija izmazgājis…
    vēlāk jau tas bija pierasti, ka aizejot ciemā atļāva sievai ciemoties un pagatavoja ēst… pat traukus nomazgāja…!!!
    un tad manlikās,ka tas mācītājs rīkojās tāpat kā Kristus – paēdinot un arī toreiz zaļajā ceturienā kalpojot ticīgajiem …

  2. nav šaubu, Baznīcā pastāv hierarhija, aicināts mācītājs būtu kā “ģimenes galva”, kura galva ir Kristus, no viņa lielā mērā ir atkarīgs cik daudz draudzei tiks tās svētības, eļļas, ar kuru “tiek svaidīta priestera”galva. Tomēr, uzskatu, ka Kristus aicinājums “iet un darīt par mācekļiem tautas…. ” nav tikai mācītāju pienākums. pasludināt, liecināt… ir katra ticīgā aicinājums, kur vēl diakoni, kas arī ir garīga kalpošana, kaut ne no kanceles. kā Barnets saka : “Diakoni agrīnajā Baznīcā un tagad, ir tie, kas savieno Baznīcas pielūgsmi, dievkalpojumu (leiturgia) un kalpošana (diakonia), simbolizē dievkalpojuma un citu kalpošanas formu vienotību. [..] Svarīgi ir tas, ka liturģiskās un diakonijas funkcijas, abas pastorālās un labdarības/ sociālās, sabalansē individuālo diakonu un diakonālās kopības kalpošanu”
    Un šos vārdus teicis Luters: ““Katrs cilvēks, kas kristībā saņēmis Dieva žēlastību, ir aicināts iepriecināt brāļus ar evaņģēliju [..] un var būt priesteris, pasludinot tiem grēku piedošanas vēsti. Katram kristīgam cilvēkam ir tiesība izpildīt priestera funkcijas, pasludināt Dieva vārdus, kristīt, svinēt Sv.Vakarēdienu, izlietot t.s. “atslēgas varu”, aizlūgt par citiem, upurēt, nodot savu spriedumu par mācībām un gariem. [..] Cilvēkam nav jābūt ordinētam garīgā amatā, lai viņš kā priesteris varētu kalpot brāļiem.” Tātad jūs esat ķēnišķi priesteri jeb runa varētu būt par laju kalpošanu?
    Ar šo visu gribēju teikt, ka mācītājs, kurš uztver sevi kā VIENĪGO garīgo kalpu visā baznīcā, var pamatīgi nošaut greizi, gan kalpošanas organizēšanā, gan attieksmēs, motivācijās, beigu beigās, kāds gars valdīs tādā draudzē?

  3. Meja
    hm…
    bet rakstā jau teikts: “Tā ir vara ne valdīt, bet piedot.”
    (priekšpēdējās rindkopas sākums)

Atbildēt