Skip to content
14. decembris, 2025
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-BĻJ
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

188. Ko Bībele māca par Jēzus ieņemšanu?

  • Sākums
  • Kas būs pēc nāves?
  • e-apceres

Kas būs pēc nāves?

gviclo
Noklausies šo e-publikāciju

Bet gadījās, ka nabagais nomira .. Arī bagātnieks nomira un tika apglabāts. [Lk.16:22]

Kas būs pēc nāves?

Kristieši Bībeli uzskata par tādu neizsmeļamu avotu, no kura var smelt pār pārim spēku, atziņu un dzīvību. Pateicība Dievam, Bībele tāda arī ir, jo tieši tādēļ Dievs to ir devis.

Tomēr gribas jautāt: “Vai Bībele atbild uz visiem jautājumiem?”

Nē. Bībele neatbild uz visiem jautājumiem, un tā arī neatbild uz jebkādiem jautājumiem. Bībele pamatā un pirmkārt atbild uz svarīgiem, būtiskiem un eksistenciāliem jautājumiem. Protams, var jau izsecināt dažādas atbildes no Dieva sacītā, bet tas, interpretācijas dēļ, varētu iedvest šaubas par atbildes patiesumu.

Lūk, uz jautājumu “Kas būs pēc nāves?” Bībele atbilde pavisam skaidri.

Diezgan detalizēti tas ir aprakstīts Lūks evaņģēlija 16. nodaļā. Tur stāsts nebeidzas ar vārdiem “nomira,” bet gan kļūst vēl detalizētāks un intriģējošāks.

Nomirst bagātais un nabagais. Bagātais nonāk ellē, kur ir liesmas un jācieš mokas, bet nabagais nonāk Ābrahāma klēpī t.i. latviski izsakoties – Dieva tuvumā, klātbūtnē. Šajā stāstā tas nebūtu jāuztver tik tieši, ka visi bagātie nonāks ellē un nabagi pie Dieva. Šī situācija jāaplūko saistībā ar līdzību par nama pārvaldnieku un finanšu mahinācijām, ko Jēzus stāstīja pirms tam [Lk.16].

Jēzus nekad nav paudis, ka pastāv nolemtība – bagātie ellē un nabagie debesīs. Tiesa, bagātajiem tika izteikti īpaši brīdinājumi, jo viņiem pieķerties mantai un uz to paļauties ir lielāks risks.

Pēc šī garākā ievada pievērsīsimies, tautas valodā sakot, “aizkapa dzīvei.”

Sekojošais stāsts atklāj šādas lietas:

  • Vieni nonāk ellē – moku vietā, kur ir svelme;
  • Citi nonāk debesīs – Dieva tuvumā un svētlaimē;
  • Šis spriedums ir negrozāms, un mēraukla ir klausīšana Dieva Vārdam dzīves laikā;
  • Starp debesīm un elli ir bezdibenis;
  • Nav iespējams no elles nokļūt debesīs un otrādi;
  • No elles var redzēt debesis, un pat sarunāties ar Dievu;
  • No debesīm elli redz vienīgi Dievs.

Lai kā arī būtu pēc nāves, svarīgi ir pievērsties mūsu realitātei. Šodienai. Ko es šodien varu darīt, lai nonāktu tur, kur Dievs grib – proti, Dievs vēlas, lai visi cilvēki tiktu izglābti un būtu kopā ar savu Radītāju, kad viņu laiks būs piepildīts.

Tāpēc svarīgāks jautājums par to, kā būs pēc nāves, ir “Kas man jādara, lai es pēc nāves nonāktu debesīs pie Dieva?”

Tieši par to Dievs šajā stāstā paskaidro bagātajam. Mūs neglābs ne nauda, ne pašgudrība, ne brīnumi, ne miroņu sludināšana, bet tikai un vienīgi Dieva Vārds, ko Viņš ir dāvājis pasaulei, un ko mēs saucam par Bībeli. Ja jūs neticēsiet Bībeles vēstij par Jēzu Kristu, kas miris par mūsu grēkiem, lai iegūtu mums glābšanu, un augšāmcēlies uzvarēdams elli un nāvi, tad nekas jūs nespēs glāb. Tikai Dieva Vārds ir dzīvu darošais dzīvības ūdens mūsu miesai un dvēselei.

Tēmas: aizkapa dzīve bagātais Bībeles vēsts Debesis Dieva klātbūtne Dieva tuvums elle Jēzus Kristus nabagais nāve

Continue Reading

« Svētīgs, kas dziedās
Neticīgās sirds grēki »
                       

Ieskaties

Tik daudz tu tos man solījis
Kristus īstā rota
Kristus tornis
Pravieša liktenis

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību
    • e-apceres

    Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību

  • Interesants video no bijušā mācītāja Interesants video no bijušā mācītāja
    • e-video

    Interesants video no bijušā mācītāja

  • Vēlmes, ko nevar apmierināt Vēlmes, ko nevar apmierināt
    • e-raksti

    Vēlmes, ko nevar apmierināt

  • Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību
    • e-refleksijas

    Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību

  • Dieva realitāte Kristū Dieva realitāte Kristū
    • e-refleksijas

    Dieva realitāte Kristū

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Bībeles interpretācijas pamatprincipi
  • Dārgumu meklētāji atraduši miniatūru Bībeli
  • Piedošana spēcīgāka par grēku
  • Ko Bībele māca par Jēzus uzkāpšanu debesīs?
  • The Arcade Fire: Neon Bible
  • Visvairāk tulkotā grāmata
  • Kur radās cilvēki? Kāda ir viņu dzīves jēga?

Pēdējie komentāri

  • Janis Karklins: “Tādēļ kristieša dzīvei jābūt tādai, lai Dieva brīnišķīgais vārds netiktu zaimots. Kristiešiem jābūt modriem, lai tie ar savu dzīvi neizraisītu…”
  • Janis Karklins: “grēcinieki..Labi, ja to saprotam”
  • gviclo: “Šīs pārdomas liek apdomāt to šauro un neredzamo robežu starp cilvēcīgo naidu un ambīcijām un starp dievišķo pavēli šķīsti sludināt.…”
  • e-firziķis: “Dzirdēju televīzijā dižputna Vanaga olas jaunizperētā arhivanckara čiepstēšanu, kas atgādināja repera Armanda parodēto gaišo misionāru draudzes garīgo skolotāju, kas pamatīgi…”
  • Janis Karklins: “Āmen!”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Atkl.21:6
    Es iztvīkušam došu no dzīvības ūdens avota bez maksas.

ilustrētā baznīca

Jēzus evakuēšana

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2025