Ričards Brensons apsteidz Jēzu Kristu
Savdabīgais britu uzņēmējs, multimiljonārs un dažādu pārdrošu projektu īstenotājs Ričards Brensons jaunā aptaujā par piemērotāko paraugu bērniem pārspējis pašu Jēzu Kristu.
Lielbritānijas iedzīvotāji, kuriem tika uzdots jautājums, ko viņu bērniem vajadzētu visvairāk cienīt, uzlūkot ar godbijību, “Virgin Group” boss ieņēmis otro vietu aiz kāda ģimenes locekļa, tomēr apsteidzot Jēzu Kristu, kas palika trešajā vietā.
Ceturto vietu tirgus izpētes aģentūras “Opinium Research” veiktajā aptaujā ieņēmuši skolotāji, kas izrādījās populārāki par bijušo Dienvidāfrikas Republikas prezidentu un brīvības cīnītāju Nelsonu Mandelu piektajā vietā.
Pārsteidzoši, bet pirmajā desmitniekā nav iekļuvusi neviena sporta zvaigzne.
Velsas princese Diāna bija sestā populārākā atbilde, bet septīto vietu ieņēmis slavenību pavārs un kampaņas par veselīgu ēšanu dalībnieks Džeimijs Olivers.
Astotajā vietā iebalsots tika bijušais Lielbritānijas premjerministrs Vinstons Čērčils, devīto ieņēma amerikāņu cilvēktiesību varonis Mārtins Luters Kings, bet desmitā tika kompānijas “Microsoft” dibinātājam Bilam Geitsam.
“Neskatoties uz mūsu apsēstību ar slavenībām un futbolistiem, šķiet, viņi tomēr nav populāri paraugi. Par vienīgajiem izņēmumiem šajā sarakstā varētu tikt uzskatīti Ričards Brensons un Džeimijs Olivers,” sacīja “Opinium Research” pētījumu nodaļas vadītājs Marks Hodsons.
Vairāk nekā katrs desmitais (12%) izraudzījās Brensonu par ideālu paraugu bērniem, turklāt šādu atbildi biežāk sniedza vīrieši nekā sievietes.
Jēzus savas pozīcijas zaudēja tieši jaunāko cilvēku atbilžu dēļ. Aptaujas dalībnieki, kuri bija vairāk nekā 55 gadus veci, divas reizes biežāk minēja Jēzu, nekā respondenti vecumā no 18 gadiem līdz 34 gadiem.
Šķiet, ka britiem Brensons, kura biznesā ietilpst lidmašīnas, vilcieni, automašīnas, ceļojumi kosmosā un mobilie telefoni, vai nu patīk, vai arī nepatīk. 2002.gadā viņš tika ierindots 85.vietā BBC veidotajā 100 britu varoņu sarakstā, bet pēc gada ieņēma 86.vietu telekanāla “Channel Four” 100 sliktāko britu sarakstā.
2000.gadā viņam par sasniegumiem uzņēmējdarbībā tika piešķirts bruņinieka tituls.
Ieskaties