Skip to content
14. decembris, 2025
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-BĻJ
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

14. Kādi baušļi ietilpst pirmajā plāksnē?

  • Sākums
  • Pieņem, ka velna apsūdzības ir patiesas
  • e-apceres

Pieņem, ka velna apsūdzības ir patiesas

Karls Frederiks Vislofs
Noklausies šo e-publikāciju

Tad es dzirdēju stipru balsi debesīs saucam: “Tagad ir atnākusi pestīšana un mūsu Dieva spēks un valstība un Viņa Kristus vara, jo ir gāzts mūsu brāļu apsūdzētājs, kas tos apsūdzēja mūsu Dieva priekšā dienām un naktīm. Viņi to uzvarējuši ar tā Jēra asinīm un ar savas liecības vārdu un nav savu dzīvību mīlējuši līdz nāvei.” [Atkl.12:10-11]

velns izvirza apsūdzības


Vārds “pārbaudījums” ir ļoti sens. Šodien šis vārds tik bieži nemaz nav dzirdams. Taču arī mūsdienās ir ļoti daudz cilvēku, kurus piemeklē dažādi pārbaudījumi un kam nepieciešams padoms un palīdzība.

Ko nozīmē pārbaudījums? Šis vārds pauž domu, ka mums pret kaut ko jācīnās un kaut kas jāpārvar. Kas tas ir?

Bībele vēsta, ka mūsu apsūdzētāja ir Dieva Bauslība [Rom.3:19]. Jēzus saka: “Jums ir savs apsūdzētājs, Mozus” [Jņ.5:45], un mēs nojaušam šo vārdu nozīmi. Dieva svētā Bauslība uzrunā mūsu sirdsapziņu un atrod vārīgās vietas. Dieva svētie baušļi saka: tu esi grēkojis. Bauslības apsūdzības kristieša sirdij ir ļoti sāpīgas, bet mums nākas atzīt, ka baušļiem arvien ir taisnība.

Taču ir vēl kāds apsūdzētājs – velns. Viņš mums nenovēl nekādu žēlastību, visiem spēkiem cenšoties panākt, lai zaudējam jebkādu cerību uz glābšanu un beigās nenākam mājās pie Dieva. Velns saka: tu esi liekulis! Un neiedomājies, ka šādus viltus kristiešus Dievs pieņems debesīs. Nemaz nepūlies!

Pēc šādas apsūdzības kristieša sirds un sirdsapziņa piedzīvo ļoti smagas mokas. Lasi psalmus, un tu redzēsi, kā Dieva svētajiem šādā pārbaudījumu tumsā ir klājies. Dieva bērni ir pārbaudīti visos laikos, un arī tu neesi izņēmums.

Cik gan nožēlojami jūtas cilvēks, kad šādi tiek apsūdzēts! Viņam šķiet, ka visas cerības ir zudušas. Citi cenšas viņu mierināt, stāstot par savu pieredzi, taču nekas īsti nepalīdz.

Nolasītie Dieva vārdi runā par cilvēkiem, kas šādiem pārbaudījumiem gājuši cauri. Arī tad, kad briesmas bija vislielākās, šiem cietējiem bija glābiņš un cerība. Viņi allaž varēja raudzīties uz Dieva Jēru, kas nes pasaules grēku un kura asinīs ir visu grēku izpirkums. Uzvarējuši apsūdzētāju ar Jēra asinīm un savas liecības vārdu, viņi ir nonākuši Dieva debesu mājās.

Pieņem velna apsūdzības kā patiesas, jo tu patiesi esi grēcinieks. Bet nepieņem tās apsūdzības, kuras apgalvo, ka tev nav cerību. Kamēr tu esi šajā pasaulē, cerība ir vienmēr, jo Jēzus par tevi ir miris un Viņa asinis tevi šķīsta no visiem grēkiem.

Tēmas: apsūdzētājs bauslības apsūdzības cerība debesu mājas Dienišķā maize Dieva bauslība Dieva bērni Dieva Jērs Dieva svētie grēku izpirkums Jēra asinis kristieša sirds pārbaudījumi pārbaudījums sirdsapziņa velna apsūdzības velns viltus kristieši

Continue Reading

« Dievs atalgo vai apdāvina?
Pestīšanas vadonis »
                       

Ieskaties

Īstās ciešanas, kuras ir Dievam tīkamas
Vadīt savas gaitas ar Dievu
Svarīga attaisnota kristieša pazīme
Dieva vai ārstu palīdzību

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību
    • e-apceres

    Jēzus atkal atgriežas ar jaunu žēlastību

  • Interesants video no bijušā mācītāja Interesants video no bijušā mācītāja
    • e-video

    Interesants video no bijušā mācītāja

  • Vēlmes, ko nevar apmierināt Vēlmes, ko nevar apmierināt
    • e-raksti

    Vēlmes, ko nevar apmierināt

  • Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību
    • e-refleksijas

    Mēs varam sagaidīt grūtības un ļaundarību

  • Dieva realitāte Kristū Dieva realitāte Kristū
    • e-refleksijas

    Dieva realitāte Kristū

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Ticīgajiem liek nest krustu
  • Kas ir labie pārbaudījumi?
  • Esiet stipri gaidot
  • Svētība pārbaudījumos
  • Kādi pārbaudījumi ir?
  • Dievs skaidri nošķir Savu Vārdu no cilvēka vārda
  • Nebīsties un nebaiļojies

Pēdējie komentāri

  • Janis Karklins: “Tādēļ kristieša dzīvei jābūt tādai, lai Dieva brīnišķīgais vārds netiktu zaimots. Kristiešiem jābūt modriem, lai tie ar savu dzīvi neizraisītu…”
  • Janis Karklins: “grēcinieki..Labi, ja to saprotam”
  • gviclo: “Šīs pārdomas liek apdomāt to šauro un neredzamo robežu starp cilvēcīgo naidu un ambīcijām un starp dievišķo pavēli šķīsti sludināt.…”
  • e-firziķis: “Dzirdēju televīzijā dižputna Vanaga olas jaunizperētā arhivanckara čiepstēšanu, kas atgādināja repera Armanda parodēto gaišo misionāru draudzes garīgo skolotāju, kas pamatīgi…”
  • Janis Karklins: “Āmen!”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Atkl.21:6
    Es iztvīkušam došu no dzīvības ūdens avota bez maksas.

ilustrētā baznīca

Aizlieguma zīme

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2025