Monty Python: The secret life of Brian
e-ntuziasti iesaka atrast un noskatīties filmu The Life of Brian, kas sen senos laikos izraisīja plašu rezonansi. Atsauksmes bija gan sajūsma, gan nepatika, dusmas un filmas demonstrēšanas aizliegšana. Piedāvājam apskatīt dažus sižetus, kas palīdzēs noskaidrot, kāpēc izklaidējošā angļu komēdija par Jēzus Kristus [izdomāto] laikabiedru Brianu, [kuru Mesijas gaidās esošā jūdu tauta pārpratuma dēļ uzksatīja par Dieva sūtītot glābēju] izraisīja tik plašas diskusijas.
Kristiešiem, kuri nesmejas, bija izlicies, ka filma ir zaimojoša un uzbrūk kristietībai. Manuprāt, tas ir nepamatots apgalvojums, jo laiku pa laikam parādās dažādi cilvēku prāta darbi, kas pretendē uz kristietības atmaskotāju un sagrāvēju statusu, tomēr paliek bez rezultātiem. Iespējams, cilvēki pārāk augstu novērtēja kino varu un pārāk zemu kristīgās mācības spēku. Varbūt viņi neko nezināja par pareizo kristietību, bet pārstāvēja kaut kādu mācību, kurā viss atkarīgs no cilvēka paša pareizās darbošanās un skriešanas.
Kino ir gaumes lieta. Turklāt šī filma nepretendēja sagraut kristietību, un tajā nav nekā zaimojoša. Vēl vairāk – viņi vēlējas rotaļīgā un izklaidējošā veidā parādīt, kas reliģija nav. Lai gan es to nepieskaitu pie “bībliskām filmām,” tomēr jāatzīst, ka šī ir skatāmāka par vienu otru “pareizo” filmu par Jēzus dzīvi.
Nākamā problēma bija atrast finansējumu tā sauktajai “kontraversālai filmai” sabiedrībā, kuru varētu nosaukt pat par farizejisku. Vīri gribēja nopelnīt naudu, kā arī sākt runāt brīvi un nepiespiesti. Tas, protams ir jautki, bet kurš gan par to maksās? Vēl autori stāta par lomu sadalīšanu utt.
Filmai uzbruka jūsmotāji, un rezultāts bija tās, kā parasti – tas piesaistīja vēl lielāku uzmanību, tādēļ šo filmu [jeb precīzāk sakot, notikumus ap to] sauca par kultūru sadursmi un tamlīdzīgi.
Jāpiebilst, ka reaģēja arī jūdu rabīni. Iespējams, viņiem nepatika vairākas lietas, bet iemelsu, lai piesietos, viņi atrada.
“Filma aizgāja” un ienesa daudz naudas. Tā bija vēsturiska filma ar improvizāciju par tēmu. Tā atraisīja domāšanu, un vienam otram kristietību [par ko šī fima nebija] padarīja dzīvāku, īstāku un sagremojamāku.
Skeojošajā sižetā var noskatīties kādu TV diskusiju, kurā tiekas filmas veidotāji ar saviem oponentiem, redzēt Mr.Pupu bīskapa tērpā, un mūžseno patiesību “Neredzēju, bet ir viedoklis.”
e-ntuziasti iesaka kristiešiem neuztraukties par lietām, par kurām nav jāuztraucās, kā arī nevajag padarīt sabiedrību pēc puritāņu ģīmja un līdzības, kad viss izskatās skaists, laipns un jauks, kā nobalsināti kapi, kuros slēpjas skeleti, savukārt, zem pūkainās un mīkstās aitas vilnas dzīvo plēsīgi vilki, kas posta kristīgo draudzi nevis ar kino, bet ar maldu mācībām tās vidu.
Pārdomājiet, un redziet, ko šī filma patiesībā ir sagrāvusi vai uzcēlusi, ja vispār kaut ko ir paveikusi izņemot cilvēku uzjautrināšanu. Mums jau pietiek savu izklaidējošo viņčas kodu u.c., bet atcerieties par maldu mācībām, mīļie.
Ļoti laba filma… iesaku!