Brālība ar Kristu un citam ar citu
Kā uzsvērts Konkordijas Formula, Kunga Vakarēdiens ir “kristiešu patiesas saites un vienība ar viņu vadītāju Kristu”. Kad Viņš pacēlās debesis, Viņš nepameta mūs vienus, bet palika, lai būtu tik tuvu mums, kā bija saviem mācekļiem. Luters saka, ka Kristus grib but “fiziski tikpat tuvu mums, cik bija tuvu tiem”.
Mums ir atstāta Viņa krustā sistā un augšāmceltā ķermeņa patiesa klātbūtne lidz tai dienai, kad Viņš atgriezīsies (1.Kor.11:26). Atkal un atkal Kristus mūs pārliecina: jūs piederat; jūs esat pieņemti!
Pie Dieva Galda kristieši ir vienoti arī cits ar citu. Tāpēc, ka Kristus nāk ar savu klātbūtni un padara mūs par Dieva draugiem, mēs esam kopā, līdzīgi kā cilvēki ap pusdienu galdu. Kristus izdzēš visas atšķirības mūsu vidū. Mēs visi esam apžēloti grēcinieki.
Tas būtu jāatceras kristiešiem, kuri ir naidā. Kad viņi dalās ar citiem Kristus miesā un asinīs, tiek apliecināts, ka uzskatu atšķirības tos nesašķeļ. Viņi publiski apliecina – redzamāk nekā vārdi, ka kļuvuši draugi. Ari Konkordijas Formula atsaucas uz “kristiešu patiesu saikni un vienību citam ar citu” altāra sakramenta, atbalsojot 1.Kor.10:16-17. Kristiešiem, kuri dalās Kristus klātbūtnē, tas ir iemesls atrisināt nesaskaņas.
Tas attiecas arī uz mūsu izturēšanos pret dievkalpojuma viesiem vai tiem draudzes locekļiem, kurus reti redzam. Kad viņi piedalās Dieva Vakarēdienā, tie ir Kristus aicināti kā Viņa draugi. Kā tad mēs varam runāt par tiem kā svešiniekiem un pēc dievkalpojuma nelikties par tiem zinis, ja viņi ir Kristus draugi tāpat kā mēs? Konkordijas Formula paskaidro, ka pie Dieva Galda mēs esam vienoti brālībā pat ar tiem, ar kuriem nejūtamies tuvi! Jo nav svarīgi, ko mēs jūtam, bet gan fakts, ka Kristus ir patiesi klātesošs.
Ieskaties