Ieskaties

3 komentāri par “Ciešanu laiks luterāņu liturģijā

  1. Cienījamais Ilār!
    Kā Tev šķiet, vai lasot Tavu tekstu ir iespējams saprast, kā pēc par mani vispār kādam būtu jācieš?
    Lai gan man ir slikta pieredze ar KLB vadoņu humora izjūtu un iztēles spēju, es tomēr gribētu ar līdzības palīdzību dot Tev skaidri saprast mana jautājuma būtību.
    Iztēlojies Ilār, ka Tev nekad nav nācies lietot āmuru un naglu… Un tad, vienu reizi, ir tāda situācija, ka Tev jāsalabo sētu…Tu esi kaut ko pa ausu galam dzirdējis, ka dēli varot pienaglot ar āmuru un naglu…Tu dodies uz veikalu, prasi pēc āmura un naglas…Tev tos iedod un izsniedz arī lietošanas pamācību…Tu atnāc mājās un sāc lasīt…Sasodīts! Lietošanas pamācība ir ļoti gara – uz astoņām lappusēm! Kamēr Tu izlasi sesto, pirmo jau esi aizmirsis!
    Vai Tu, Ilār, vari iztēloties savas sajūtas, lasot āmura un naglas lietošanas instrukciju?
    Nu lūk, tā pat jūtas tūkstoši un tūkstoši dvēseļu, kas ir kaut ko pa ausu galam dzirdējuši par Kristu, par ciešanām un par pašu Dievu tad, kad tiem rokās nonāk tādi teksti, kā Tavējais, vai kāds cits, līdzīgs. ( Pirmais, kas ienāca prātā – Bonhēfers. Nezinu kāpēc, bet nojaušu).

  2. Juri,

    Vispirms ļaujiet izteikt Jums līdzjūtību par Jūsu bēdīgo pieredzi. Ko lai dara? Mums katram ir kaut kāda nepatīkama pieredze vienam ar tēvu otram ar māti, citiem ar baznīcas vadību, vai, kā Jūs sakāt, KLB vadoņiem. Dažreiz gadās patiešām bēdīgas lietas un mūsu dziļdomīgos jokus nesaprot. Ja tas atkārtojas vairākārtīgi, tad labāk laikam nejokot,jo var gadīties, ka paša humora izjūta ir tik dīvaina, ka neviens cits to nesaprot.

    Diemžēl man šāds iespaids rodas, lasot Jūsu žēlabas par garajiem rakstiem, āmuriem, naglām, instrukcijām utt. Mīļais draugs, mans rakstiņš taču nav ne sešas, nedz astoņas lappuses garš un tas arī nav par tik sarežģītu tēmu, kā āmura un naglu lietošana. Jūsu salīdzinājums patiešām ir ļoti dziļdomīgs.

    Redziet, kad Reformācijas laikā luterāņu baznīcas vadība rīkoja Vizitācijas dažādās draudzēs, vizitatoriem nācās sastapties ar līdzīgiem iebildumiem, proti, netrūka cilvēku, kuri atteicās mācīties Mūsu Tēvs lūgšanu, jo uzskatīja, ka tā ir pārāk gara. Diemžēl Bugenhāgenam arī laikam trūka humora izjūtas, un viņš atteicās šos ļaudis laist pie Sakramenta. Gadās.

    Ko darīt?

    Es domāju, ka Jums nevajadzētu nodarboties ar tik grūtu un nepateicīgu nodarbi, kā lasīšana. Ejiet labāk uz tādām baznīcām, kur ir daudz dažādu bilžu. Tās ir viegli saprotamas, uztveramas un neprasa nedz daudz laika, nedz īpašu iedziļināšanos. Ticiet man, es sastopos ar līdzīgām problēmām. Dažreiz man uznāk vēlēšanās pagatvot pusdienas un tad ņemu rokās pavārgrāmatu. Taču tur ir tik gari teksti un tik daudz dažādu sīkumu un nianšu, ka es vienkārši paskatos uz bildi, tad lūkoju ko līdzīgu atrast savā virtuves plauktā, sajaucu kopā un katlā iekšā. Parasti gan man par lielu izbrīnu citi atsakās šo ēdienu ēst un dažs labs pat ir bijis tik nekrietns, ka nosaucis par “cūkēdienu”. Neko darīt, kā redzat, problēmas ir visiem.

Atbildēt

Loading...