Dievišķā komēdija
Romas katoļu baznīcas priesteris iestudē operu pēc Dantes “Dievišķās komēdijas” motīviem, izmantojot dažādus mūsdienu populārās mūzikas stilus – pankroku, roku un smago metālu.
Projekta vadītājs un komponists, RKB garīdznieks Monsinjors Marko Frisīna bez “ekstrēmajiem” mūzikas stiliem trīsdaļīgajā poēmas iestudējumā iekļāvis arī džeza un klasiskās mūzikas elementus, veidojot savdabīgu muzikālu kokteili.
Frisīna pastāstīja žurnālistiem, ka rokmūzika tiks izmantota elles jeb sātana mājokļa atainošanai. Viņš uzskata, ka roks palīdzēšot radīt “ellišķīgu atmosfēru”.
Kā zināms, Dantes Aligjēri (1265-1321) “Dievišķā komēdija” ir viens no izcilākajiem agrīnās Renesanses literatūras darbiem. “Dievišķajai komēdijai” ir trīs daļas: “Elle”, “Šķīstītava”, “Paradīze”. Katru no šīm daļām veido 33 dziedājumi un prologs darba sākumā, kopā – 100 dziedājumi.
“Poēma ir neizsmeļams stāstu, vēstījumu un mācību avots. Tā ir poēma par Kristiešu saknēm, mūsu cīņu, par cilvēka mīlestības meklējumiem un patiesas dzīves izjūtu,” pastāstīja priesteris.
Strapcitu iestudējumā tiks iesaistīti apmēram 200 mākslinieki un operas mēģinājumi jau sākušies<
Ieskaties