Elvis Presley: Love me tender
Apliecinot savu nezūdošo mīlestību pret “rokenrola karali” Elvisu Āronu Presliju, pagājušonedēl ap 50 tūkstošiem fanu pulcējās Memfisā pie elka bijušās dzīvesvietas — Greislendas nama, lai pieminētu dziedātāju nāves trīsdesmitajā gadadienā.
Iedegtām svecēm viņi devās no Greislendas uz mūziķa kapu, pēc tam apmeklējot arī māju, kurā E.Preslijs 1977.gadā mira no sirdstriekas pēc ilggadīgas cīņas ar narkotikām.
Mūzikas kritiķu apsmietais dziedātājs pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem kļuva par vienu no pirmajiem populārajiem rokenrola izpildītājiem, iedvesmojot jauniešus pievērsties mūzikai, raksta BBC, pieminot mūziķa Džona Lenona teikto, ka “pirms Elvisa nebija nekā”. “Viņš jauniešos rosina gandrīz tikai negatīvu un destruktīvu reakciju,” mazāk pozitīvs bija dziedātājs Frenks Sinatra. Žurnālists Metjū Šepards, skaidrojot mūziķa fenomenu, atceras savu iepazīšanos ar viņa daiļradi: “Pārslēdzot kanālus, es uzdūros puisim, kurš dziedāja bikini tērptu meiteņu baram, un tas atstāja neizdzēšamu iespaidu uz mani. Es arī gribēju dziedāt meiteņu baram!”
Par spīti daļas kritiķu un kolēģu teiktajam, E.Preslijs kļuva par popkultūras ikonu un vienu no komerciāli veiksmīgākajiem mūziķiem, paliekot par tādu arī pēc nāves. Kā ziņo mūzikas žurnāls NME, 2006.gadā E.Preslija ieņēmumi sasniedza 42 miljonus ASV dolāru [21,7 miljoni latu], padarot viņu par otru ienesīgāko mirušo slavenību aiz kādreizējā grupas Nirvana līdera Kurta Kobeina. Šogad ienākumi varētu palielināties, jo paredzēti piemiņas pasākumi. Viņa meita Līza Marija Preslija ierakstījusi jaunu dziesmas In The Ghetto versiju, papildinot to ar savu vokālu.
Love me tender,
Love me sweet,
Never let me go.
You have made my life complete,
And I love you so.
Love me tender,
Love me true,
All my dreams fulfilled.
For my darlin I love you,
And I always will.
Love me tender,
Love me long,
Take me to your heart.
For its there that I belong,
And well never part.
Love me tender,
Love me dear,
Tell me you are mine.
Ill be yours through all the years,
Till the end of time.
(when at last my dreams come true
Darling this I know
Happiness will follow you
Everywhere you go).
Šitā dziesma man patīk. Starp citu es ilgu laiku nezināju, kas to izpilda. Domāju, ka Elvis ir tāds vugi bugi vecītis.
Elvis gan tiek saukts par “rokenrola karali”, taču nozīmīgākais viņa veikums ir pacvisam citos mūzikas veidos. Elvis bija plaša profila dziedātāja – rokenrols, mīlas balādes, kinomūzika, kantrī, gospels.
starp citu, arī rokenrols nav nemaz tik viendabīgs – ir straujais bugi vugi, ir mierīgākas dziesmas, ir rokabillī.
Ervīn, a kāds sakars Elvisam bija ar armiju. Kaut ko esmu dzirdējis. Viņš dienēja obligātajā, vai kā?
Ar cieņu,
gviclo
Nee, tolaik laikam visiem bija obligātais. Zinu tikai to, ka Elvis dienēja ASV gaisa spēku bāzē Vācijā un brīvajā laikā ar vēl pāris dienesta biedriem spēlēja karavīru ballītēs.
Man ir laba griķene par Elvisa dzīves nogali (pirms dažiem gadiem, šķiet, to “apskatīju” Luterānī; mans vērtējums par Elvisa fenomena saistību ar Amerikas evaņģelikālismu nav sevišķi glaimojošs ne vienam, ne otriem; lai gan dziedātājs un šovmens nudien labais). Bet to es varu iedot tikai ‘pod raspisku’ un ‘under face-control’ pazīstamiem ļaudīm.
Didzi,
Par Elvisa saistību ar kristietību vairāk varēsi uzzināt viņa dzimšanas dienā 8. janvārī, kad esam nodomājuši par to uzrakstīt. Pasaulē ir daudz cilvēku, kas savu bērnību pavadījuši baznīcā, pēc tam aiziet no tās. Tas nav nekāds apkaunojums baznīcai, jo katrs izdara savu izvēli.
Mani mīl mans mīļais gans
… mīlēt nepārstās
Tu esi manas dzīves sāls
…mīlu to, kas mans.
Kārdinātājs mani mīl
Mani mīl paties’
Visu ko vien ilgojos
Būs tam izdoties.
Manis kopējs mani mīl
Viņam mīļš paldies’
Tik tuvu es pie tavas sirds
n e-v a r(u) atšķelties.
Mīli mani – liegais mans;
Dārgais teic, ka mans…
Esi tu un viss būs mans,
Kamēr zvanīs zvans.
(Un kad beidzot sapnis zūd
Dārgais, zinu šo:
Visa laime līdz ar to…
Everywhere you go).