Par Nostradamu
Mani palūdza uzrakstīt kaut ko konkrēti par Nostradamu. Esmu pārsteigts par viņa popularitāti līdz pat šai dienai. Nostradama īstais vārds bija Mišels de Nostradams (1503‒1566). Viņš bija franču ārsts un astrologs.
Nostradams sarakstīja simtiem mistisku, noslēpumainu dzejoļu četrrinžu formā. Šīs četrrindes tika apkopotas pa simtiem t. s. Nostradama centūriju. Tiek apgalvots, ka Nostradams šajos dzejoļos spēja paredzēt nākotni.
Viens piemērs (1. centūrijas 26. četrrinde):
Tajā dienā zibens spēriens satrieks lielo vīru.
Ļauns darbs, ko paredzējis lūgumraksta nesējs.
Saskaņā ar paredzējumu nakts laikā krīt vēl viens.
Konflikts Reimsā, Londonā un sērga Toskānā.
Man pieejamajā izdevumā teikts, ka šie vārdi piepildījās, kad 1963. gadā tika nogalināts Džons F. Kenedijs un 1968. gadā – Roberts F. Kenedijs. Protams, jājautā, cik tad liels nemiers bija Reimsā, Londonā un Toskānā, kad tika veiktas šīs slepkavības. Acīmredzams, ka kāds kādā citā vietā un laikā varētu ņemt un attiecināt šos pašus vārdus uz kaut ko pilnīgi citu. Nostradama četrrindes ir kā vairums horoskopu vai cepumi ar pareģojumu lapiņām. Tajās teiktais ir tik neskaidrs un nenoteikts, ka tie ikvienam var nozīmēt teju jebko.
Vēl viens piemērs (10. centūrijas 72. četrrinde):
1999. gadā un septiņos mēnešos
No debesīm nāks lielais terora ķēniņš.
Viņš atgriezīs pie dzīvības lielo mongoļu ķēniņu.
Pirms un pēc tam priecīgi valdīs Marss (karš).
Acīmredzamu iemeslu dēļ šai četrrindei tika pievērsta uzmanība 20. gadsimta beigās. Tagad, kad varam atskatīties uz 1999. gadu, varam redzēt, vai Nostradamam bija taisnība. Vai vēstures grāmatās ir minēts, ka no debesīm nācis kāds liels ķēniņš, kas augšāmcēlis mongoļu ķēniņu? Vai plosījās liels karš? Protams, ne. Tas parāda, ka Nostradams nebija patiesā Dieva pravietis. Viņa pravietojumi nepiepildās.
Ieskaties