Plusiņjānis pauž viedokli par PepijPrinču grāmatiņu
Valda uzskats, ka kristīgie tumsoņi publiskajā telpā ir “sacēluši vētru ūdensglāzē” par Labklājības ministrijas finansētajām un ieteiktajām bērnu grāmatām “Diena, kad Kārlis bija Karlīna“ un “Diena, kad Rūta bija Rihards“. Lai mazinātu kņadu, Rīgas un visas Latvijas arhibīskaps ir publiskojis savu nostāju par radīto ažiotāžu.
Saistībām notikušajām protestu aktivitātēm +Jānis skaidroja, ka “tumsoņi” vienkārši negribot, lai kāds uz viņu bērniem izmēģina idejas, kas nesaskan ar viņu pārliecību, tāpat kā “apgaismotie” negribētu, ka viņējiem uzspiež ticības mācību.
Vecākiem ir tiesības uz to, lai ar bērniem neveic eksperimentus, nepavaicājot viņu piekrišanu, taču kristiešiem protestējot vienmēr esot jāievēro apustuļa Pāvila padoms: “Runājiet patiesību mīlestībā.”
Plusiņjānis atgādināja, ka kristīgā mācība skolās ir izvēles priekšmets un paralēli tiek veidotas kristīgajās mācības un ētikas apguves grupas, tāpēc eksperimentiem ar bērniem ir jābūt brīvprātīgai lietai un ģimenēm ir jādod tiesības izvēlēties apgūt vai neapgūt vīrišķā un sievišķā izdzēšanas idejas.
Un visbeidzot arhibīskaps norādīja, ka dedzīgo kristiešu prasība par ministres Viņķeles demisiju saistībā ar grāmatiņas izdošanu ir nedaudz pārspīlēta, taču viņš ieteiktu Labklājības Ministrijai vairāk pievērsies labklājības jautājumiem, metodiskos materiālus atstājot Izglītības un zinātnes ministrijas ziņā.
Ieskaties