Senā vēstulē kristiešiem mācīts par seksu
Teoloģijas eksperti konstatējuši, ka senā vēstulē kristiešiem priekšraksti par seksu tiek sniegti atsaucoties uz kvazi-zinātnisku zooloģisku novērojumu reliģisku interpretāciju.
Proti, 2016.gadā Latvijas Bībeles Biedrības izdotās Barnabas vēstules 10.nodaļā latviski lasošie interesenti var iepazīties ar Mozus aizliegto ēdienu baušļu dziļāko nozīmi. Jo “patiesībā Dieva bauslis nav neēst, bet Mozus runāja garīgi.” [Barnabas 10:2b]
Piemēram, neēst cūku nozīmē, nesaistīties ar cilvēkiem, kas pārticībā aizmirst par Dievu, un par Viņu atceras vien trūkumā.
Arī ērglis un zutis tiek saistīti ar cilvēku attieksmi pret mantu un darbu.
Bet tālāk vēstules autors pievēršas seksualitātei, un kristiešiem tiek mācīts par seksu.
Proti, truša neēšanas garīga nozīme esot, nekļūt un nelīdzināties pedofiliem. Turklāt ir pausts uzskats, ka trusis ir gadu palielina anālo atveru skaitu.
Neēst hiēnu nozīmē nekļūt un nelīdzināties laulības pārkāpējiem un pavedinātājiem, jo šis dzīvnieks varot mainīt savu dzimumu.
Bet kādēļ Mozus pienācīgi ienīda zebieksti? Tā kā, viņaprāt, zebiekste ieņem caur muti, tad viņš saka: “Nekļūstiet, ne tādi, kā tie vīri, par kuriem mēs dzirdam, ka tie savas netikumības dēļ dara nelikumību ar savu muti, ne tādi, kā tās sievietes, kas dara nelikumību ar savu muti.” [Barnabas 10:8]
Ieskaties