Svētie smiekli un Toronto svētība [3]
« Lasīt sākumu | Lasīt 2.daļu »
Kā vēl viens arguments par labu Svētiem smiekliem, tiek pieminētas lielās izmaiņas cilvēku dzīvēs. Taču atcerēsimies to, ka arī komunisms atnesa lielas pozitīvas izmaiņas cilvēku dzīvēs. Tas deva daudziem cilvēkiem jaunu jēgu un piepildījumu dzīvēs, tas deva dedzīgu garu, lai sasniegtu komunisma ideālus, tas deva tādu garu, kā rezultātā cilvēks pat bija gatavs atdot savu dzīvību komunisma ideju vārdā. Arī tādas kustības kā Jehovas Liecinieki vai Mormoņi runā par izmainītām dzīvēm, taču tas nekādā gadījumā nav pierādījums Svētā Gara darbam.
Atbrīvojies no sava prāta:
Tādi Svēto smieklu aizstāvji, kā Čārls un Franse Hanteri [Charles, Frances Hunter], māca mums, lai mēs nepārbaudām tos, sacīdami:
“Vai nevarētu būt tā, ka Dievs tādā veidā ved mūs pēdējā lielā atmodā pirms Jēzus atgriešanās? Vai tas ir tā vai nav, mēs varam just, ka Svētais Gars darbojas un mēs Viņam sekojam. Nebāz pirkstu ūdenī, lai pārbaudītu to! Negaidi! Lec iekšā šajā plūstošā upē!”
Vai tiešām? Vajag tikai lekt? Nevajag neko pārbaudīt? Šāda domāšana ir pret Svētiem Rakstiem. Vismaz ļaudis Berojā, par kuriem mums stāsta Lūka Ap.d.17:11, meklēja ikdienas rakstos, vai tas tā esot, kā sludināja Pāvils un Sīla.
Vai tiešām Svētie smiekli ir kaut kas tāds, pret kuru mums ir jābūt atvērtiem bez jebkādas kritikas? Vai tiešām, cenšoties izprast un izvērtēt šos fenomenus, mēs vērsīsimies pret Svētā Gara darbu? Protams nē! Ja kāds akli nepieņem ārpus Bībeles mācības un fenomenus, tas taču nenozīmē, ka viņš ir Kristus ienaidnieku nometnē, vai ne?
Piedzērušies Garā:
Rodnijs Hovards-Brauns mēdz sevi dēvēt par “Svētā Gara bārmeni”, kurš izdala “jauno vīnu”. Viņš uzsver, ja ir piedzeršanās fiziskā pasaulē, tad ir piedzeršanās arī garīgā pasaulē. Lai pierādītu šo neloģisko apgalvojumu, viņš atsaucas uz Ap.2:15, kur Svētā Gara izliešanas brīdī mācekļi esot uzvedušies kā piedzērušies.
No pirmā acu uzmetiena, šķiet, Svēto smieklu aizstāvji ir atraduši biblisku pamatojumu savai pieredzei. Taču ievērosim dažas svarīgas lietas Ap.d. 2. nodaļā:
Pirmkārt, mācekļi Svētā Gara piepildīti sāka runāt citās mēlēs, tā ka dažādu tautību cilvēki dzirdēja savu dzimto valodu.
Otrkārt, tikai daži no klātesošajiem sāka zoboties, ka mācekļi ir salda vīna pilni. Šie daži cilvēki patiešām nesaprata, kas notiek. Viņi redzēja tikai to, ka mācekļi runāja pavisam citās valodās un tas izklausījās līdzīgi vāvuļošanai vai pļāpāšanai, kas raksturīga iereibušam cilvēkam.
Treškārt, Ap.d. 2. nodaļā nekas neliecina par to, ka mācekļi streipuļoja vai ka viņu uzvedība bija kā iereibušiem cilvēkiem. Savukārt, Svēto smieklu aizstāvji tieši to uzsver, ka Svētā Gara spēkā, cilvēks sāk uzvesties burtiski kā piedzēries.
Ceturtkārt, ja arī pieņemam, ka mācekļi uzvedās kā piedzērušies [kas kā jau tika teikts nav pierādāms], kur ir teikts, ka Ap.d.2 nodaļā aprakstītais atkārtosies vēl citas reizes. Vai tiešām, ja Bībele apraksta kādus notikumus, tas nozīmē, ka nākotnē tie vienmēr atkārtosies? Tad jau tikpat labi var sacīt, ka tāpat kā Jūda pakārās, arī kristīgā draudzē, starp Kristus mācekļiem vienmēr būs kāds, kurš pakārsies. Vai arī visi, kuri nepārdos savus īpašumus un neatdos tos draudzei, nomirs tāpat kā Ananija Ap.d.5:5.
Piektkārt, mācekļi neko tādu nebija gaidījuši. Tas, kas notika Vasaras svētku dienā, bija pēkšņi un negaidīti. Savukārt, piemēram, Toronto Lidostas Vīnadārza draudzē ierodas tūkstošiem cilvēku, kuri ir “ieplānojuši” piedzīvot šos fenomenus. Vai tiešām Svētais Gars ir vienkārši Spēks, kuru mēs kontrolējam un vadām kā vien vēlamies? Šie smiekli nemaz nav spontāni smiekli, jo ierodoties šajā draudzē tiek jau sagaidīts, ka pār cilvēku nāks šie smiekli.
Noslēguma piezīmes:
1. Svētie smiekli labākā gadījumā ir grēcīgās miesas augļi, piemēram, pūļa fenomens – mēs visi labi zinām, cik lipīgi ir smiekli. Sliktākā gadījumā tie nav nekas cits kā apsēstība.
2. Atmoda draudzēs nevar nākt no riešanas, rūkšanas un spontāniem smiekliem. Tā var nākt tikai no uzticības mūsu Kungam Jēzum. Tā var nākt no mūsu mīlestības uz Dieva vārda studijām. Tā var nākt no mūsu pašu kalpošanas Dievam un Viņa Baznīcai mūsu ikdienā.
3. Mums nevajag apmulst, ja mums aizrāda, ka ar savu prātu un kritiku mēs vēršoties pret Svēto Garu, mēs aizveroties Viņa darbam. Visas lietas ir jāpārbauda, un kas ir labs, tas ir paturams. Bet, kas ir slikts, vienkārši atmetams.
4. Atcerēsimies arī to, ka cilvēki, kuri meklē šādas ārpus Bībeles pieredzes, bieži vien ir noguruši no vienaldzības un aukstuma, kāds valda luterāņu draudzēs Latvijā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka mēs esam Kristus mācekļi, kuri esam likuši rokas uz arkla un vairs neskatāmies atpakaļ, bet tikai uz priekšu, lūdzot par Dieva valstības atnākšanu, kalpojot tās labā, ievedot tajā citus cilvēkus.
5. Jēzus vārdi Lk.6:25 – vai jums, kas tagad smejaties, jo jūs skumsit un raudāsit. Jēk 4:9 – Esiet nelaimīgi un vaimanājiet un raudiet, jūsu smiekli lai top pārvērsti vaidos un jūsu prieks skumjās. Sal.māc.7:3 – Labāk ir skumt nekā smieties, jo, kad vaigs ir noskumis, tad sirdij ir labi.
paskatieties sim klipam leja vel daudz klipu par svetajiem smiekliem.
ipasi labs ir klips par Sveta Gara izliesanos krievija.tur ir ari intervijas ar macitajiem un berniem,kuri visu to piedzivo.
ja kads saka,ka ta ir velna apsestiba,tad ahh – ”vairak mums tadas apsestibas…”