Ieskaties

18 komentāri par “Teologu orģijas nerimst

  1. Pēdējā laikā teologi vispār neiesaka lasīt Bībeli, lūgt Dievu vai apliecināt ticību, bet māca ne-prāta stāvoklī klusumā gremdēties nebūtībā truli atkārtojot kādu vārdu vai frāzi no Bībeles, ko ieteica arī indiešu mistiķis Osho savā “Ornažajā grāmatā” un droši vien arī citos darbos. Turklāt, šādu ne-prātu ir jāpavada atslābuma sajūtai vai kaut kam tamlīdzīgam, kas visticamāk būs pašatpestīšanās centienu kulminācija.

    Ar cieņu,
    gviclo

  2. ar atslābinašanos – nu, tur uzmanīgi vaajag
    ka nesanāk nesmuki

  3. Tagad atslābināšanās tiek aktīvi popularizēta. Tās centrs ir lielākā draudze Latvijā. Arī pats arhibīskaps nesmādē. Svētku sprediķos ir aicinājis pamēģināt – aizvērt acis, ievilkt elpu, iedomāties sevi pļavā un atkārtot kādu frāzi. Nu pat bija labs raidījums LKR par šo tēmu.

  4. Pret! Savu domu skaidri pauda Aleksandrs Bite. Dažas lietas šajā raidījumā bija šokējošas.

  5. padalīšos vienā diskusijā ar Jura Rubeņa fanu par J.R.un meditāciju, spriediet paši:

    LELB iet līdzi laikam … un tādējādi iegūst daudz neizprotošus cilvēkus ap sevi. Skatos, ka daži tos pat dēvē par velnišķigi gudriem … grūti piekrist

    Ir jāmainās, lai pastāvētu – LELB to dara.
    Visi, kas maniās iegūst pretiniekus, tas ir normali

  6. par Rubeña med.tehnikâm interesêjies neesmu un nelietoju, bet pârdomât un atkârtot kâdu Rakstu vârdu vai frâzi neškiet tik baisi kâ daži nobijušies te raksta.

  7. Gviclo Pēdējā laikā teologi vispār neiesaka lasīt Bībeli, lūgt Dievu vai apliecināt ticību, bet māca ne-prāta stāvoklī klusumā gremdēties nebūtībā truli atkārtojot kādu vārdu vai frāzi no Bībeles,
    Šķiet, ka tu emocionālā jūtu uzplūdā esi kaut ko sajaucis vai piedzejojis ko klāt.
    neiesaka lasīt, lūgt , apliecināt?
    māca ne-prāta stāvoklī , nebūtībā, truli?

  8. Man gan šķiet, ka vienam otram nekaitētu pameditēt par vārdiem – objektivitāte un precizitāte.
    Jo jēdzienam – pārspīlējums tas viens otrs ir pievērsis pārlieku mazu uzmanību.

  9. Jā patiesi, varam paskatīties LELB lapā pēdējos notikumus piem; altārgobelēns; žurnāls’kas mūs vieno”. konference par gavēni.

  10. … jezuitu rekolekcijas, kuras paša arhibīskapa kristīgo dzīvi ir sadalījušas divās daļās – pirms un pēc rekolekcijām. Tādēļ LELB veido spējīgu rekolekciju vadītāju komandu. Lojolas garīgie vingrinājumi utt.

    Ar cieņu,
    gviclo

  11. Vai tad rekolekcijas kā intensīvākas garīgās dzīves – lūgšanu etc., periodi ir kas slikts?
    Un, palasot baznīcas vēstures liecības, škiet, ka Loijola nebija mazāk dedzīgs kristietis par Luteru. Pat inkvizīcija viņu vajāja.

  12. vai tad kāds saka, ka rekolekcijas ir kas slikts? Vai tad kāds saka ke vienotība ir slikta?
    Man šis atgādina, kā ar bērniem, dzird un atbild tikai to, ko grib…

  13. Iespējams, rekolekcijas nav nekas slikts. Bet pēdējā laikā LELB saistībā ar rekolekcijām neiztrūkstoša ir meditācija un kontemplācija. Šīs divas tiek agresīvi, nemanot bīdītas. Nesen tviterī saņēmu ziņu no mūsu arhibīskapa par ievadkursu kontemplatīvajā garīgajā līdzgaitniecībā. Nesaprotu, kāds mērķis tam visam?

    Manas draudzes mācītājs pret šo visu ir bijis kategoriski pret, bet….. Draudzes namā tiek rīkota konference par Lielo gavēni, kurā neizpaliks meditācija, sešpsalmu lūgšana (man nezināma lieta), kā arī tiks tirgoti krucifiksi un vīraks u.c. svētlietas.

  14. Meditācija, kontemplācija…Acīmredzot, ir saskatīts šo garīgo disciplīnu iespējamais pozitīvais pienesums kristieša ticības celšanai.
    Es te nerunāju par špikotājiem no Austrumu reliģijām.
    Vai man kāds paskaidros kur slēpjas kristīgas meditācijas jeb pārdomu un kontemplācijas bīstamība?

  15. Viens no ieskatiem ir LKR arhīvā 06.01.12. “Aktuāla diskusija”

Atbildēt