Viens jautājums ir būtisks
Kas mēs esam?, No kurienes nākam?, Kurp dodamies?… šādi klasiski retoriskie filosofijas jautājumi ik pa laikam uzpeld cilvēku prātos, bet ir viens jautājums, kas tiešām ir būtisks cilvēka dvēselei.
- Ja ir kas tiešām būtisks
Šim laikam un šaj’ telpā
Viens jautājums ir kritisks
Ik katrā tavā elpā.
Cilvēks (cilvēce) lieto šo pasauli savām vajadzībām. Pasaules resursu sadale ir cilvēku pašu atbildība. Kārtība, kādā cilvēks ierobežo sevi un citus, lai pasaulīgos labumus pāragri neizšķiestu ir valdnieku un valdību amatpersonu pārziņā. Savukārt katra indivīda (pilsoņa vai pavalstnieka) pienākums un atbildība ir ievērot vispārpieņemto kārtību un darīt visu iespējamo, lai šī kārtība uzlabotos…bla, bla, bla… to mēs zinām tā pat kā Dieva baušļu apkopojumu – mīli savu tuvāko kā sevi pašu, kas stāv rakstīts mūsu (rietumu) kultūras pamatos.
- Bet vai, …ak vai – nav noslēpums
Ne viss, ko gribam – pieder mums.
Raksti (Bībele) mums atklāj ka ļaunums vairojas no tā, ka cilvēks (ļaudis) iekāro pasaules labumus un ka to sirdis pieķeras mantai. Skat, kā apustulis Pāvils to apraksta Timotejam pirmās vēstules 6:nodaļā.
Te nu ir tas, ko es izlobu savā atziņā – pieķeršanās/ mīlestība/ alkas ir gribas un dvēseles dzinējspēks – un uz ko tas ir vērsts, tas nosaka to, kas mēs esam un kurp dodamies. Ja pasaulē tiek ignorēta Dieva skaidrā mācība; ja cilvēks pieķeras pašu radītām un uzturētām atziņām, tas vairo netaisnību un maldus un agri vai vēlu noved pazudināšanā. Tad notiek tā, ka cilvēki gan redz un apjūsmo visu Dieva radīto; un var būt ka pat ārēji pateicas par visu, ko tiem izdevies iegūt vai izbaudīt, taču nelaime ir tanī, ka to sirdis neiedegas* patiesā mīlestībā uz visu šo labumu Radītāju.
- Nāk prozai dzeja palīgā
Jo tai ir rāmji citi.
Tev atziņa būs galējā?
Ar to tu visus siti?
*Notiek tā, ka velns sagroza ne vien gribu, bet pašu izpratni par Dieva vārdu. Ja tā notiek, tad par pieticību tiek dēvēta samierināšanās ar tev ierādīto vietu sabiedrībā un par normu kļūst tev pieejamo kārību apmierināšana tavam sociālajam slānim atbilstoši nospraustajās robežās; Tad organizētā veidā tiek pat atbalstīta tava negausība, kas prasa vēl un vairāk, liekot un ļaujot tev spirināties, cīnīties un virzīties aizvien augstāk šīs pasaules hierarhiālajā sistēmā; Tad par īsteniem ticības mācītājiem tik dēvēti tādi garīdznieki-ceremoniju-meistari, kuri prot visa veida reliģiozās nesaskaņas un šīs pasaules netaisnības apvārdot un atjaunot situāciju uz “STATUS QUO”.
- Viens jautājums ir būtisks
Šai laikā un šaj’ telpā
Viens jautājums ir kritisks
Ik katrā tavā elpā.
Kas ir šis jautājums? Kas ir šī atbilde uz jautājumiem, kuru tev varbūt vēl nemaz nav? …Vai tu gribi būt mūžībā kopā ar to; vai tu mīli; vai tu spēj atpazīt to, kurš mums cauri laikiem saka šo: “…Žēlastība lai ir ar jums.”
Ieskaties